Politik‎ > ‎

Motioner

Här kan du läsa de motioner vi lagt i landstingsfullmäktige under mandatperioden
2011-02-16: Navet och förtroendevalda [Johan Edstav] / Svar
2011-04-19: Resor förtroendevalda [Johan Edstav] / Svar
2011-05-26: Mammografi och valfrihet [Annika Forssell] / Svar
2011-12-21: Whistleblowers [Pia Zetterberg och Johan Edstav] / Svar
2013-03-25: Sprututbyte [Johan Edstav] / Svar
2013-01-18: Öppna nämnder [Pia Zetterberg och Johan Edstav] / Svar
2013-06-24: Brukarrevision inom psykiatrin [Pia Zetterberg] / Svar
2013-06-24: Patient- och närståendeutbildningar [Pia Zetterberg] / Svar
2013-06-19: Medborgarförslag [Pia Zetterberg och Johan Edstav] / Svar